Професори историје: Марина Катанић и Сања Срејић

ЕТНО СЕКЦИЈА

Традиционално, као и сваке године, чланови еколошке и етно секције су 05.01.2018. год. ишли по Бадњак. Наставнице биологије и историје су са ученицима у шуми разговарале о значају одласка по Бадњак. Исечени Бадњак су ученици унелеи у школу, а затим су своје Бадњаке однели кућама.

·Дана 17.11.2015.године 16 чланова етно секције наше школе са наставницима Сањом Срејић и Алексом Игњатовић посетили су етно кућу проте Милоја Барјактаровића. Ту су могли видети изложбу „Бојаџијски занат у Крагујевцу и околини”. Бојаџијски занат у Крагујевцу се први пут помиње 1823. године, као један од 16 еснафа. Са мајсторима бакалског заната био је удружен 1874. од када потиче и заједничка славска икона Светог Василија (изложена на поставци), Јована Златоустог и Григорија богослова (Света Три Јерарха) које су славили 27. јануара / 12. фебруара. Бојаџије су биле удружене и у еснафу са фарбарима 1900. године.