Пројекат ''Равноправност у образовању – помоћ у учењу и изради домаћих задатака''

Овај пројекат подразумева рад са сиромашном, избеглом и расељеном децом са Косова и Метохије, под покровитељстом НВО Кристи Хаус.

ИЗВЕШТАЈ  О  РАДИОНИЦАМА  У  ПЕРИОДУ

• Александар Банковић
  • Мирјана Ђурђевић
  • Нада Срећковић

ЊКВ принцеза Катарина Карађорђевић и г-ђа Вивијен Нојес Томас – директорка за пројекте у Кристел Хаус Фондацији посетиле су нашу школу 14. марта 2013. године у циљу проширивања и наставка сарадње. Том приликом дочекали су их ученици млађих разреда а ученик 8/1 Вељко Влашковић уручио им је поклоне – слике чији је аутор.

Description: Description: ЊКВ-Принцеза-Катарина-у-хуманитарној-посети-Крагујевцу-и-Пироту[5] Description: Description: 885485_10152618291740324_516189802_o

С обзиром да је посета била нека врста мониторинга, гошће су упознате са наставницима који су радили на реализацији пројекта, наставним средствима која су набављена захваљујући пројекту, а биле су и у прилици да погледају презентацију реализованих активности од 2003 до 2011. године.

Description: Description: ЊКВ-Принцеза-Катарина-у-хуманитарној-посети-Крагујевцу-и-Пироту[6]   Description: Description: 296308_505271732863481_1675100151_n

Г-ђа Вивијен Нојес Томас је изразила изузетно задовољство ефектима које пројекат има у социјализацији и интеграцији деце из маргинализованих група и похвалила ентузијазам наставника укључених у рад са децом. О њеним утисцима говори имејл који нам је упутила по повратку у Француску:

'' Please send my sincere thanks to your colleagues in the School whom I met for their input and contributions that made it such a great learning experience for me.

Thank you again to you and all your colleagues at the School,

Kind regards, Vivienne.''

ПОСЕТА ЊИХОВИХ КРАЉЕВСКИХ ВИСОЧАНСТАВА ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИКА ДРУГОГ И ПРИНЦЕЗЕ КАТАРИНЕ

Поводом пројекта ''Помоћ у изради домаћих задатака'', чији је донатор Хуманитарна организација ''Christil House'', а покровитељ принцеза Катарина, нашу школу посетили су њихова краљевска височанства престолонаследник Александар Други Карађорђевић и принцеза Катарина. У њихову част приређен је топао дочек и пригодан програм у коме су учествовали фолклор и хор. Гости су обишли школу и били пријатно изненађени постигнутим успесима и атмосфером која у њој влада. У каснијем писму Александар Други захваљује на топлом дочеку уз позив да га посетимо у његовом дому и наду да ће се успешна сарадња наставити.

Description: Description: D:\Site\New Site\slike\vazni_dog\Karadjordjevici4.jpg

Description: Description: D:\Site\New Site\slike\vazni_dog\Karadjordjevici1.jpg Description: Description: D:\Site\New Site\slike\vazni_dog\Karadjordjevici3.jpg

Рад ''Тајни пријатељ. Једнакост кроз интеграцију'', тима у саставу:

• Виолета Стошић
  • Весна Живановић
  • Слађана Ђукановић
  • Весна Димитријевић
  • Драган Раковић
  • Драгслав Милошевић

објављен је у књизи ''Једнакост у учионици - искуства наставника за наставнике''