Професор физичког васпитања: Ненад Филиповић

Дана 02. 03. 2016. године у Крагујевцу, одржано је општинско такмичење у рукомету за девојчице. Пошто је екипа ОШ '' Мирко Јовановић '' одустала пред почетак такмичења остале су само 2 екипе тако да је одмах одиграна финална утакмица између наше школе и школе '' Јован Поповић ''. У финалу наше девојчице су приказале много бољу и борбенију а у појединим тренуцима и атрактивнију игру, тако да је екипа наше школе сасвим заслужено забележила победу резултатом 14 – 6 и тако освојила ПРВО МЕСТО на ОПШТИНСКОМ ТАКМИЧЕЊУ. Самим тим наша школа је остварила право наставка такмичења и представљаће наш град на наредном окружном такмичењу, што је огроман успех за ове девојчице и нашу школу.

Ученице које су представљале нашу школу:

1. Радаковић Марија             8/4
  2. Богићевић Милица            8/4
  3. Гашић Миња                       8/5
  4. Крстић Анђела                    7/2
  5. Влашковић Анастасија     7/3
  6. Влашковић Ања                 7/3
  7. Мијачић Ана                       6/4
  8. Јевтовић Марија                6/4
  9. Милошевић Тамара           6/5
  10. Ратковић Сара                    6/5
  11. Илић Теодора                      6/5
  12. Леповић Анастасија           8/2

У понедељак 20. 04. 2015. године одржано је општинско такмичење у рукомету за девојчице основних школа. Такмичење се одржало у спорској хали Језеро у Крагујевцу. Екипа наше школе је на овом такмичењу успела да освоји ДРУГО МЕСТО. У финалној утакмици, наше девојчице су и поред чињенице да су биле доста млађе и ослабљене неиграњем пар битних играчица, пружиле достојан отпор фаворизованој екипи ОШ '' Јован Поповић ''али на крају су иак поражене резултатом 10 – 8. Овим успехом је настављена традиција наше школе да женска рукометна екипа последљих година остварује добар пласман, што је још један огроман успех како за нашу школу тако и за ученице које су нас представљале.

УЧЕНИЦЕ КОЈЕ СУ ПРЕДСТАВЉАЛЕ ОШ '' ВУК СТЕФАНОВИЋ КАРАЏИЋ ''

1. Миленковић Анђела 8/2