ИЗЛОЖБА УСКРШЊИХ ЈАЈА

Дана 24.04.2024. године, у нашој школи је постављена изложба ускршњих јаја. Традиционално, Дечји савез и историјска секција, на челу са учитељицом Сузом Тасић и наставницом Сањом Срејић, настоје да обрадују све малишане разноликошћу боја и представљањем њихових радова. Овог пута имали смо свесрдну помоћ и подршку учитељице Ирене Ђорђевић и групе ученика одељења 6/4. Замисао је да изложба као и сваке године на крају добије хумани карактер и да ученици добију прилику да по симболичној цени купе изложена ускршња јаја

Sample Headline

Дан паланете Земље

У школи је 22.4.2024. године обележен Дан планете Земље извођењем представе ученика млађих разреда (одељења 1/1, 1/2, 3/1 и 4/1).

Извештај о реализацији активности садње дрвета (дрвећа), у оквиру реализацје пројекта ,,Разумем те срцем“ и као посвета у оквиру ,,Недеље сећања и заједништва“ (7-10.5.2024.)

ЧУ оквиру активности ,,Деца-деци“, у четвртак, 30.5.2024. , у школском дворишту су посађене три саднице. Наиме, 22. и 23. априла је у оквиру активности пројекта ,,Разумем те срцем“ и поводом обележавања Дана планете Земље, у школи одржана представа ,,Мисија за нашу Планету“, у организацији учитељице Јасмина Станишић, која је рађена и припремана према ауторском тексту. Као помоћ о подршка за реализацију укључиле су се и учествовале и учитељице Емина Златар, Слађана Ђукановић и Сузана Тасић. Учесници представе били су ученици њихових одељења 1/1, 1/2, 3/1 и 4/1. Представа је реализована за све ученике млађих разреда, па су тако и све учитељице са својим ђацима узеле учешће. Ученици су по симболичнј цени од 100 динара куповали карте за представу. Идеја је била да се прикупљеним новцем као и самим гледањем представе делује на буђење и развијање еколошке свести код ученика и да се од тог новца уради нешто лепо за школу и школску средину, њеним оплемењивањем. Уз подршку директора школе од тог новца купљене су три саднице и тако је новчани допринос добио свој епилог, односно испуњен је циљ да се улепша школско двориште, нечим трајним, видним и пре свега еколошким, али се ставио акценат и на вредности као што су емпатија, солидарност, сарадња и заједништво, јер је појединачни допринос сваког ученика прерастао у нешто лепо , веће и трајно. Такође, смо решили да једну од садница посветимо ,,Недељи сећања и заједништва“ (7-10.5.2024.), да се не заборави и да се верује у нове животе, наде и будућност. Речима посвете смо рекли колико можемо, шта мислимо и у шта верујемо, а садњом потврдили да речи могу постати дела и да деца могу уз нашу подршку да чине велика дела. Сви ученици су упонати са активношћу спроведеном у школи, са својим учитељима су извршили разгледање, а саму садњу су обавили ученици, учесници представе, уз подршку својих другара, учитељица директора, помоћница директора и нашег школског домара. ,, Будуће генерације, Увек ће знати да ће Ђаци љубав своју несебично дати! Емпатију, солидарност за дечије снове и жеље. Њихове замисли биће завет за наш заједнички Ентузијазам и велику наду у будућност!“ Деца-деци! мај 2024. "

20. Сајам пољопривреде

Чланови еколошке секције су 6. септембра 2024. год. са наставницом биологије Тањом Миладиновић посетиле 20. Сајам пољопривреде. Више стотина излагача показало је своје производе ратарства, повртарства, воћарства и виноградарства, индустрије прехрамбених производа и изложбе крава, оваца, коња, паса, ситних животиња. Ученици су обишли штандове, а посебно су им се допале изложене животиње. Пуни утисака и са поклонима сви су пожелели да поново дођу на сајам.

Sample Headline

Еколошка секција

21.9.2024. на Природно математичком факултету у Крагујевцу, одржана је изложба гљива у организацији Српског гљиварског друштва. Чланови еколошке секције, са наставницама биологије, а неки са родитељима, посетили су ову изложбу. Имали су прилику да виде 168 врста гљива. Ученицима еколошке секције шестог и седмог разреда, ово је било веома значајно у упознавању разноврсности живог света.

Дигиталне технологије у образовању

У понедељак 23.9.2024. и у уторак 24.9.2024. ученици наше школе са наставницама информатике и рачунарства Светланом Николић и Иваном Јованчевић су учествовали у радионицама Центра за научноистраживачки рад САНУ и универзитета у Крагујевцу са темом " Дигиталне технологије у образовању " аутора Љиљане Јокић и Стевана Јокића. Изложба указује на то да треба охрабривати наставнике и родитеље да користе савремене ресурсе у настави науке. Деца су сама изводила једноставне експерименте и истраживала, а то код њих развија радозналост и научни дух.